+1(337)-398-8111 Live-Chat
CTS Corporation / 766161564GP

766161564GP

Број на дел од производителот: 766161564GP
Производителот: CTS Corporation
Дел од описот: RES ARRAY 15 RES 560K OHM 16SOIC
Листови со податоци: 766161564GP Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
CTS Corporation 766161564GP е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
Серии766
ПакетTube
Статус на делActive
Тип на колоBussed
Отпорност (Ом)560k
Толеранција±2%
Број на отпорници15
Сооднос на појавување на отпорник-
Отпорник-сооднос-лебдат-
Број на иглички16
Моќ по елемент80mW
Коефициент на температура±100ppm/°C
Работна температура-55°C ~ 125°C
Апликации-
Тип на монтирањеSurface Mount
Пакет / случај16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Пакет со уреди за добавувачи-
Големина / Димензија0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Висина - седи (максимум)0.069" (1.75mm)
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $1.16200
  • 833: $0.93537
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

766161564GP

CTS Corporation

Product

766143824GP

CTS Corporation

Product

766163472GPTR13

CTS Corporation

Product

766161331GPTR13

CTS Corporation

Product

766163203GPTR7

CTS Corporation

Product

766163822GPTR7

CTS Corporation

Product

766141183GPTR7

CTS Corporation

Product

766141272GP

CTS Corporation

Product

766143394G

CTS Corporation

Product

766165121APTR7

CTS Corporation

Top