+1(337)-398-8111 Live-Chat
KOA Speer Electronics, Inc. / RN73H2ETTD2000D25

RN73H2ETTD2000D25

Број на дел од производителот: RN73H2ETTD2000D25
Производителот: KOA Speer Electronics, Inc.
Дел од описот: RES 200 OHM 0.5% 1/4W 1210
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ETTD2000D25 е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииRN73H
ПакетTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Статус на делActive
Отпорност200 Ohms
Толеранција±0.5%
Моќност (вати)0.25W, 1/4W
СоставMetal Film
КарактеристикиAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Коефициент на температура±25ppm/°C
Работна температура-55°C ~ 155°C
Пакет / случај1210 (3225 Metric)
Пакет со уреди за добавувачи1210
ОценкиAEC-Q200
Големина / Димензија0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Висина - седи (максимум)0.028" (0.70mm)
Број на раскинувања2
Стапка на неуспех-
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $0.21175
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

RN73H1JTTD2672B50

KOA Speer Electronics, Inc.

Product

RN73H2ATTD2841A25

KOA Speer Electronics, Inc.

Product

RN73H1JTTD1231B05

KOA Speer Electronics, Inc.

Product

RN731JTTD2742F100

KOA Speer Electronics, Inc.

Product

RN73H2BTTD1371F100

KOA Speer Electronics, Inc.

Product

RN73R1JTTD86R6A25

KOA Speer Electronics, Inc.

Product

RN731JTTD1472B50

KOA Speer Electronics, Inc.

Product

RN73R1JTTD1690F50

KOA Speer Electronics, Inc.

Product

RN73R1ETTP1641F25

KOA Speer Electronics, Inc.

Product

RN73H1JTTD1071A05

KOA Speer Electronics, Inc.

Top