+1(337)-398-8111 Live-Chat
TDK Corporation / CKCA43JB1H472M100AA

CKCA43JB1H472M100AA

Број на дел од производителот: CKCA43JB1H472M100AA
Производителот: TDK Corporation
Дел од описот: CAP ARRAY 4700PF 50V JB 1206
Листови со податоци: CKCA43JB1H472M100AA Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
TDK Corporation CKCA43JB1H472M100AA е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииCKC
ПакетTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Статус на делObsolete
Капацитет4700pF
Толеранција±20%
Напон - номинален50 V
Диелектричен материјалCeramic
Број на кондензатори4
Тип на колоIsolated
Коефициент на температураJB
Оценки-
Тип на монтирањеSurface Mount
Пакет / случај1206 (3216 Metric)
Големина / Димензија0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Висина - седи (максимум)0.045" (1.15mm)
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: 587

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $0.39000
  • 2000: $0.06000
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

CKCA43JB1H472M100AA

TDK Corporation

Product

CKCA43C0G1H470K100AA

TDK Corporation

Product

CKCA43JB1E473M100AA

TDK Corporation

Product

CKCA43X5R0J105M100AA

TDK Corporation

Product

CKCA43JB1H102M100AA

TDK Corporation

Product

CKCA43CH1H150K100AA

TDK Corporation

Product

CKCA43JB1H471M100AA

TDK Corporation

Product

CKCA43CH1H680K100AA

TDK Corporation

Product

CKCA43X5R1H471M100AA

TDK Corporation

Product

CKCA43C0G1H471K100AA

TDK Corporation

Top