+1(337)-398-8111 Live-Chat
Syfer / 0805Y0500393KDT

0805Y0500393KDT

Број на дел од производителот: 0805Y0500393KDT
Производителот: Syfer
Дел од описот: CAP CER 0.039UF 50V X7R 0805
Листови со податоци: 0805Y0500393KDT Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Syfer 0805Y0500393KDT е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииFlexiCap™
ПакетTape & Reel (TR)
Статус на делActive
Капацитет0.039 µF
Толеранција±10%
Напон - номинален50V
Коефициент на температураX7R
Работна температура-55°C ~ 125°C
КарактеристикиSoft Termination, High Temperature
Оценки-
АпликацииHigh Reliability, Boardflex Sensitive
Стапка на неуспех-
Тип на монтирањеSurface Mount, MLCC
Пакет / случај0805 (2012 Metric)
Големина / Димензија0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Висина - седи (максимум)-
Дебелина (максимум)0.051" (1.30mm)
Растојание на олово-
Стил на олово-
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $0.25780
  • 6000: $0.25780
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Top