+1(337)-398-8111 Live-Chat
Syfer / 1206Y0630681MXT

1206Y0630681MXT

Број на дел од производителот: 1206Y0630681MXT
Производителот: Syfer
Дел од описот: CAP CER 680PF 63V X7R 1206
Листови со податоци: 1206Y0630681MXT Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Syfer 1206Y0630681MXT е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииFlexiCap™
ПакетTape & Reel (TR)
Статус на делActive
Капацитет680 pF
Толеранција±20%
Напон - номинален63V
Коефициент на температураX7R (2R1)
Работна температура-55°C ~ 125°C
КарактеристикиSoft Termination
Оценки-
АпликацииBoardflex Sensitive
Стапка на неуспех-
Тип на монтирањеSurface Mount, MLCC
Пакет / случај1206 (3216 Metric)
Големина / Димензија0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Висина - седи (максимум)-
Дебелина (максимум)0.063" (1.60mm)
Растојание на олово-
Стил на олово-
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $0.20097
  • 5000: $0.20097
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Top