+1(337)-398-8111 Live-Chat
Syfer / 0603J0250182JCR

0603J0250182JCR

Број на дел од производителот: 0603J0250182JCR
Производителот: Syfer
Дел од описот: CAP CER 1800PF 25V C0G/NP0 0603
Листови со податоци: 0603J0250182JCR Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Syfer 0603J0250182JCR е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
Серии-
ПакетTape & Reel (TR)
Статус на делActive
Капацитет1800 pF
Толеранција±5%
Напон - номинален25V
Коефициент на температураC0G, NP0 (1B)
Работна температура-55°C ~ 125°C
Карактеристики-
Оценки-
АпликацииGeneral Purpose
Стапка на неуспех-
Тип на монтирањеSurface Mount, MLCC
Пакет / случај0603 (1608 Metric)
Големина / Димензија0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Висина - седи (максимум)-
Дебелина (максимум)0.031" (0.80mm)
Растојание на олово-
Стил на олово-
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $0.16380
  • 32000: $0.16380
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Top