+1(337)-398-8111 Live-Chat
Syfer / 1206Y1000102KDR

1206Y1000102KDR

Број на дел од производителот: 1206Y1000102KDR
Производителот: Syfer
Дел од описот: CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
Листови со податоци: 1206Y1000102KDR Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Syfer 1206Y1000102KDR е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииFlexiCap™
ПакетTape & Reel (TR)
Статус на делActive
Капацитет1000 pF
Толеранција±10%
Напон - номинален100V
Коефициент на температураX7R
Работна температура-55°C ~ 125°C
КарактеристикиSoft Termination, High Temperature
Оценки-
АпликацииHigh Reliability, Boardflex Sensitive
Стапка на неуспех-
Тип на монтирањеSurface Mount, MLCC
Пакет / случај1206 (3216 Metric)
Големина / Димензија0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Висина - седи (максимум)-
Дебелина (максимум)0.063" (1.60mm)
Растојание на олово-
Стил на олово-
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $0.27304
  • 20000: $0.27304
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Top