+1(337)-398-8111 Live-Chat
SiTime / SIT8208AI-83-33S-33.333000X

SIT8208AI-83-33S-33.333000X

Број на дел од производителот: SIT8208AI-83-33S-33.333000X
Производителот: SiTime
Дел од описот: MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
Листови со податоци: SIT8208AI-83-33S-33.333000X Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
SiTime SIT8208AI-83-33S-33.333000X е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииSiT8208
ПакетStrip
Статус на делActive
Базен резонаторMEMS
ТипXO (Standard)
Фреквенција33.333 MHz
ФункцијаStandby (Power Down)
ИзлезLVCMOS, LVTTL
Напон - Набавка3.3V
Стабилност на фреквенцијата±50ppm
Апсолутен опсег на влечење (април)-
Работна температура-40°C ~ 85°C
Проширете го опсегот на спектарот-
Струја - Набавка (Макс)33mA
Оценки-
Тип на монтирањеSurface Mount
Пакет / случај4-SMD, No Lead
Големина / Димензија0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Висина - седи (максимум)0.039" (1.00mm)
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $1.43000
  • 250: $1.37700
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Top