+1(337)-398-8111 Live-Chat
Abracon / AX5MBF1-920.0000T

AX5MBF1-920.0000T

Број на дел од производителот: AX5MBF1-920.0000T
Производителот: Abracon
Дел од описот: OSC XO 920MHZ 2.5V CML
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Abracon AX5MBF1-920.0000T е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииClearClock™ AX5
ПакетTape & Reel (TR)
Статус на делActive
Базен резонаторCrystal
ТипXO (Standard)
Фреквенција920 MHz
ФункцијаEnable/Disable
ИзлезCML
Напон - Набавка2.5V
Стабилност на фреквенцијата±20ppm
Апсолутен опсег на влечење (април)-
Работна температура-40°C ~ 85°C
Проширете го опсегот на спектарот-
Струја - Набавка (Макс)85mA
Оценки-
Тип на монтирањеSurface Mount
Пакет / случај8-SMD, No Lead
Големина / Димензија0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Висина - седи (максимум)0.059" (1.50mm)
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена

Јави ми се

Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Top