+1(337)-398-8111 Live-Chat
Nidec Copal Electronics / CHP-021TA

CHP-021TA

Број на дел од производителот: CHP-021TA
Производителот: Nidec Copal Electronics
Дел од описот: SWITCH PIANO DIP SPST 100MA 6V
Листови со податоци: CHP-021TA Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Nidec Copal Electronics CHP-021TA е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииCHP
ПакетTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Статус на делActive
КолоSPST
Број на позиции2
Тековна оценка (засилувачи)100mA
Оценка на напон6VDC
Тип на активаторPiano
Ниво на активаторRaised
Материјал за контактCopper Alloy
Контактирај ЗавршиGold
Висина над таблата0.181" (4.60mm)
Тип на монтирањеSurface Mount, Right Angle
Стил на прекинувањеJ Lead
Висина0.050" (1.27mm), Half
Се миеNo
Карактеристики-
Работна температура-40°C ~ 85°C
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: 6491

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $1.77000
  • 500: $1.28520
  • 1000: $1.14240
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

CHP-021TA

Nidec Copal Electronics

Product

CHP-080TA

Nidec Copal Electronics

Product

CHP-081TA

Nidec Copal Electronics

Product

CHP-020B

Nidec Copal Electronics

Product

CHP-080A

Nidec Copal Electronics

Product

CHP-041TB

Nidec Copal Electronics

Product

CHP-020A

Nidec Copal Electronics

Product

CHP-040TB

Nidec Copal Electronics

Product

CHP-020TA

Nidec Copal Electronics

Product

CHP-021TB

Nidec Copal Electronics

Top