+1(337)-398-8111 Live-Chat
Storage & Server IO (Amphenol ICC) / 77313-101-40

77313-101-40

Број на дел од производителот: 77313-101-40
Производителот: Storage & Server IO (Amphenol ICC)
Дел од описот: CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM
Листови со податоци: 77313-101-40 Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Storage & Server IO (Amphenol ICC) 77313-101-40 е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииBERGSTIK®
ПакетBulk
Статус на делObsolete
Тип на конекторHeader
Тип на контактMale Pin
Теренот - Парење0.100" (2.54mm)
Број на позиции40
Број на редови2
Растојание на редовите - Парење0.100" (2.54mm)
Број на натоварени позицииAll
СтилBoard to Board or Cable
ПокривањеUnshrouded
Тип на монтирањеThrough Hole
ПрестанокSolder
Тип на прицврстувањеPush-Pull
Должина на контакт - Парење0.230" (5.84mm)
Должина на контакт - објава0.095" (2.41mm)
Вкупна должина на контакт0.425" (10.80mm)
Висина на изолација0.100" (2.54mm)
Облик на контактSquare
Контакт Заврши - ПарењеGold or Gold, GXT™
Контактирајте ја дебелината на завршувањето - Парење30.0µin (0.76µm)
Контакт Заврши - ОбјавиTin
Материјал за контактPhosphor Bronze
Материјал за изолацијаThermoplastic
Карактеристики-
Работна температура-
Заштита од навлегување-
Рејтинг на запаливост на материјалотUL94 V-0
Боја на изолацијаBlack
Тековна оценка (засилувачи)-
Оценка на напон-
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена

Јави ми се

Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

77311-126-10LF

Storage & Server IO (Amphenol ICC)

Product

77311-115-14LF

Storage & Server IO (Amphenol ICC)

Product

77313-418-14LF

Storage & Server IO (Amphenol ICC)

Product

77313-402-28LF

Storage & Server IO (Amphenol ICC)

Product

77313-102-44LF

Storage & Server IO (Amphenol ICC)

Product

77317-804-16LF

Storage & Server IO (Amphenol ICC)

Product

77313-822-70LF

Storage & Server IO (Amphenol ICC)

Product

77311-101T06LF

Storage & Server IO (Amphenol ICC)

Product

77315-118-03LF

Storage & Server IO (Amphenol ICC)

Product

77311-129-28LF

Storage & Server IO (Amphenol ICC)

Top