+1(337)-398-8111 Live-Chat
Maxim Integrated / MAX1243ACPA

MAX1243ACPA

Број на дел од производителот: MAX1243ACPA
Производителот: Maxim Integrated
Дел од описот: IC ADC 10BIT SAR 8DIP
Листови со податоци: MAX1243ACPA Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Maxim Integrated MAX1243ACPA е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
Серии-
ПакетTube
Статус на делObsolete
Број на битови10
Стапка на земање примероци (во секунда)73k
Број на влезови1
Тип на влезSingle Ended
Интерфејс за податоциSPI
КонфигурацијаS/H-ADC
Сооднос - S / H: ADC1:1
Број на A / D конвертори1
АрхитектураSAR
Референтен типExternal
Напон - Напојување, аналогно2.7V ~ 5.25V
Напон - Напојување, дигитален2.7V ~ 5.25V
Карактеристики-
Работна температура0°C ~ 70°C
Пакет / случај8-DIP (0.300", 7.62mm)
Пакет со уреди за добавувачи8-PDIP
Тип на монтирањеThrough Hole
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена

Цената не е достапна, ве молиме побарајте RFQ

Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

MAX11103AUB+T

Maxim Integrated

Product

MAX1169BEUD+T

Maxim Integrated

Product

MAX1247ACEE+

Maxim Integrated

Product

MAX189CEWE

Rochester Electronics

Product

MAX1228BEEP+

Maxim Integrated

Product

MAX147AEPP

Maxim Integrated

Product

MAX1226ACEE+

Rochester Electronics

Product

MAX1193ETI+

Maxim Integrated

Product

MAX1323ECM+T

Maxim Integrated

Product

MAX1272EUA+

Maxim Integrated

Top