+1(337)-398-8111 Live-Chat
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.) / IS42S32800D-6BL

IS42S32800D-6BL

Број на дел од производителот: IS42S32800D-6BL
Производителот: ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
Дел од описот: IC DRAM 256MBIT PARALLEL 90TFBGA
Листови со податоци: IS42S32800D-6BL Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.) IS42S32800D-6BL е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
Серии-
ПакетTray
Статус на делObsolete
Тип на меморијаVolatile
Формат на меморијаDRAM
ТехнологијаSDRAM
Големина на меморија256Mb (8M x 32)
Интерфејс за меморијаParallel
Фреквенција на часовникот166 MHz
Напишете време на циклусот - Збор, страница-
Време на пристап5.4 ns
Напон - Набавка3V ~ 3.6V
Работна температура0°C ~ 70°C (TA)
Тип на монтирањеSurface Mount
Пакет / случај90-TFBGA
Пакет со уреди за добавувачи90-TFBGA (8x13)
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена

Цената не е достапна, ве молиме побарајте RFQ

Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

IS42RM32160C-75BL

ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)

Product

IS42S32400F-6TLI-TR

ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)

Product

IS42VM32400E-75BLI-TR

ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)

Product

IS42S16160B-6TL-TR

ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)

Product

IS42S83200G-6TL

ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)

Product

IS42S32160F-6TL

ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)

Product

IS42S16100F-7TLI

ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)

Product

IS42S16400J-6TLI-TR

ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)

Product

IS42SM32160E-75BLI-TR

ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)

Product

IS42S32160F-6TLI-TR

ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)

Top