+1(337)-398-8111 Live-Chat
Stackpole Electronics, Inc. / RNCF2010BTE221K

RNCF2010BTE221K

Број на дел од производителот: RNCF2010BTE221K
Производителот: Stackpole Electronics, Inc.
Дел од описот: RES 221K OHM 0.1% 1/3W 2010
Листови со податоци: RNCF2010BTE221K Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Stackpole Electronics, Inc. RNCF2010BTE221K е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииRNCF
ПакетTape & Reel (TR)
Статус на делActive
Отпорност221 kOhms
Толеранција±0.1%
Моќност (вати)0.333W, 1/3W
СоставThin Film
КарактеристикиAutomotive AEC-Q200
Коефициент на температура±25ppm/°C
Работна температура-55°C ~ 155°C
Пакет / случај2010 (5025 Metric)
Пакет со уреди за добавувачи2010
ОценкиAEC-Q200
Големина / Димензија0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Висина - седи (максимум)0.026" (0.65mm)
Број на раскинувања2
Стапка на неуспех-
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $0.16080
  • 4000: $0.16080
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

RNCF1206BTC30R1

Stackpole Electronics, Inc.

Product

RNCF0805BKE796R

Stackpole Electronics, Inc.

Product

RNCF0603BKE649K

Stackpole Electronics, Inc.

Product

RNCF0402DTE133K

Stackpole Electronics, Inc.

Product

RNCF1206BKE9R10

Stackpole Electronics, Inc.

Product

RNCF1206DTE2K80

Stackpole Electronics, Inc.

Product

RNCF0603BTC300R

Stackpole Electronics, Inc.

Product

RNCF1206BTE1M69

Stackpole Electronics, Inc.

Product

RNCF0805BTE931R

Stackpole Electronics, Inc.

Product

RNCF1206DTE12R1

Stackpole Electronics, Inc.

Top