+1(337)-398-8111 Live-Chat
API Delevan / 2474R-08K

2474R-08K

Број на дел од производителот: 2474R-08K
Производителот: API Delevan
Дел од описот: FIXED IND 3.9UH 4.56A 17 MOHM TH
Листови со податоци: 2474R-08K Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
API Delevan 2474R-08K е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
Серии2474R
ПакетTape & Reel (TR)
Статус на делActive
ТипMolded
Материјал - јадроFerrite
Индуктивност3.9 µH
Толеранција±10%
Тековна оценка (засилувачи)4.56 A
Струја - Заситеност (Исат)3.2A
ЗаштитенUnshielded
DC отпор (DCR)17mOhm Max
П @ Фрек-
Фреквенција - само-резонантна-
Оценки-
Работна температура-55°C ~ 125°C
Фреквенција на индуктивност - Тест1 kHz
Карактеристики-
Тип на монтирањеThrough Hole
Пакет / случајAxial
Пакет со уреди за добавувачи-
Големина / Димензија0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)
Висина - седи (максимум)-
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $3.30839
  • 1000: $2.48850
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

2474-44L

API Delevan

Product

2474-46L

API Delevan

Product

2474R-37L

API Delevan

Product

2474-22L

API Delevan

Product

2474R-13L

API Delevan

Product

2474R-22L

API Delevan

Product

2474R-28L

API Delevan

Product

2474R-02L

API Delevan

Product

2474-26L

API Delevan

Product

2474R-25L

API Delevan

Top