+1(337)-398-8111 Live-Chat
APEM Inc. / 5647AGKB

5647AGKB

Број на дел од производителот: 5647AGKB
Производителот: APEM Inc.
Дел од описот: SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
Листови со податоци: 5647AGKB Листови со податоци
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
APEM Inc. 5647AGKB е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
Серии5000
ПакетBulk
Статус на делActive
Тип на монтирањеPanel Mount
КолоDPDT
Функција на прекинувачMom-Off-Mom
Тековна оценка (засилувачи)6A (AC), 4A (DC)
Оценка на напон - наизменична струја125 V
Оценка на напон - DC30 V
Тип на активаторStandard Round
Должина на активаторот10.50mm
ОсветлувањеNon-Illuminated
Тип на осветлување, боја-
Напон на осветлување (номинален)-
Стил на прекинувањеSolder Lug
Димензии на исечоци на панелиCircular - 6.50mm Dia
Навојна нишка1/4-40
Заштита од навлегување-
КарактеристикиMatte Black Finish
Работна температура-40°C ~ 85°C
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $21.86380
  • 50: $21.86380
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

5647AB

APEM Inc.

Product

5647AB4N+U242N

APEM Inc.

Product

5647MAB27

APEM Inc.

Product

5647MAKB

APEM Inc.

Product

5647AGKB

APEM Inc.

Product

5647ABK

APEM Inc.

Product

5647CDB

APEM Inc.

Product

5647ABULCSA

APEM Inc.

Product

5647AKB

APEM Inc.

Product

5647MADKB

APEM Inc.

Top