+1(337)-398-8111 Live-Chat
Sullins Connector Solutions / ABB98DHBR

ABB98DHBR

Број на дел од производителот: ABB98DHBR
Производителот: Sullins Connector Solutions
Дел од описот: CONN EDGE DUAL FMALE 196POS .050
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Sullins Connector Solutions ABB98DHBR е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
Серии-
ПакетTube
Статус на делActive
Тип картичкаNon Specified - Dual Edge
ПолFemale
Број на позиции / залив / ред98
Број на позиции196
Дебелина на картичката0.062" (1.57mm)
Број на редови2
Висина0.050" (1.27mm)
ПрочитајDual
КарактеристикиBoard Lock
Тип на монтирањеThrough Hole, Right Angle
ПрестанокSolder, Staggered
Материјал за контактBeryllium Copper
Контактирај ЗавршиGold
Контактирајте ја дебелината на финишот10.0µin (0.25µm)
Тип на контактHairpin Bellows
БојаBlack
Карактеристика на прирабницата-
Работна температура-65°C ~ 150°C
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена

Јави ми се

Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

ABB92DHFD

Sullins Connector Solutions

Product

ABB98DHHN

Sullins Connector Solutions

Product

ABB92DHHT-S578

Sullins Connector Solutions

Product

ABB96DHLD

Sullins Connector Solutions

Product

ABB92DHHN

Sullins Connector Solutions

Product

ABB91DHFT-S578

Sullins Connector Solutions

Product

ABB91DHRR-S578

Sullins Connector Solutions

Product

ABB92DHLN

Sullins Connector Solutions

Product

ABB91DHRD-S621

Sullins Connector Solutions

Product

ABB91DHAD-S621

Sullins Connector Solutions

Top