+1(337)-398-8111 Live-Chat
Samtec, Inc. / HTMS-113-01-G-S-RA

HTMS-113-01-G-S-RA

Број на дел од производителот: HTMS-113-01-G-S-RA
Производителот: Samtec, Inc.
Дел од описот: CONN HDR .050" 11POS
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Samtec, Inc. HTMS-113-01-G-S-RA е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииHTMS
ПакетTube
Статус на делActive
Тип на конекторHeader
Тип на контактMale Pin
Теренот - Парење0.050" (1.27mm)
Број на позиции13
Број на редови1
Растојание на редовите - Парење-
Број на натоварени позицииAll
СтилBoard to Board
ПокривањеUnshrouded
Тип на монтирањеThrough Hole, Right Angle
ПрестанокSolder
Тип на прицврстувањеPush-Pull
Должина на контакт - Парење0.230" (5.84mm)
Должина на контакт - објава0.140" (3.56mm)
Вкупна должина на контакт-
Висина на изолација0.096" (2.44mm)
Облик на контактSquare
Контакт Заврши - ПарењеGold
Контактирајте ја дебелината на завршувањето - Парење10.0µin (0.25µm)
Контакт Заврши - ОбјавиGold
Материјал за контактPhosphor Bronze
Материјал за изолацијаLiquid Crystal Polymer (LCP)
Карактеристики-
Работна температура-55°C ~ 125°C
Заштита од навлегување-
Рејтинг на запаливост на материјалотUL94 V-0
Боја на изолацијаBlack
Тековна оценка (засилувачи)5A per Contact
Оценка на напон-
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: 140

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $3.03000
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

HTMS-105-01-G-S

Samtec, Inc.

Product

HTMS-114-02-S-S

Samtec, Inc.

Product

HTMS-108-54-S-D

Samtec, Inc.

Product

HTMS-108-51-G-S

Samtec, Inc.

Product

HTMS-112-01-L-D

Samtec, Inc.

Product

HTMS-110-01-G-D

Samtec, Inc.

Product

HTMS-107-01-L-D-006

Samtec, Inc.

Product

HTMS-104-03-G-D-RA

Samtec, Inc.

Product

HTMS-102-01-S-S-SM

Samtec, Inc.

Product

HTMS-116-55-G-D

Samtec, Inc.

Top