+1(337)-398-8111 Live-Chat
KYOCERA Corporation / 009090035116805+

009090035116805+

Број на дел од производителот: 009090035116805+
Производителот: KYOCERA Corporation
Дел од описот: WIRE TO BOARD
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
KYOCERA Corporation 009090035116805+ е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
Серии9090, Kyocera
ПакетBag
Статус на делActive
Тип на конекторReceptacle
Тип на контактFemale Socket
СтилBoard to Cable/Wire
Број на позиции3
Број на натоварени позицииAll
Теренот - Парење0.250" (6.35mm)
Број на редови1
Растојание на редовите - Парење-
Тип на монтирањеThrough Hole
ПрестанокSolder
Тип на прицврстувањеLocking Ramp
Контакт Заврши - ПарењеTin
Контактирајте ја дебелината на завршувањето - Парење-
Боја на изолацијаBrown
Висина на изолација0.551" (14.00mm)
Должина на контакт - објава0.146" (3.70mm)
Работна температура-55°C ~ 105°C
Рејтинг на запаливост на материјалотUL94 V-0
Контакт Заврши - ОбјавиTin
Парени висини на редење-
Заштита од навлегување-
Карактеристики-
Тековна оценка (засилувачи)-
Оценка на напон600VAC
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $3.00000
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

009090035105805+

KYOCERA Corporation

Product

009090045116805+

KYOCERA Corporation

Product

009090055105805+

KYOCERA Corporation

Product

009090035111805+

KYOCERA Corporation

Product

009090045105805+

KYOCERA Corporation

Product

009090125105805+

KYOCERA Corporation

Product

009090045116861+

KYOCERA Corporation

Product

009090065116805+

KYOCERA Corporation

Product

009090095105805+

KYOCERA Corporation

Product

009090025105805+

KYOCERA Corporation

Top