+1(337)-398-8111 Live-Chat
Amphenol Aerospace Operations / TV06RQS-17-2PB-LC

TV06RQS-17-2PB-LC

Број на дел од производителот: TV06RQS-17-2PB-LC
Производителот: Amphenol Aerospace Operations
Дел од описот: CONN PLUG HSG MALE 39POS INLINE
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Amphenol Aerospace Operations TV06RQS-17-2PB-LC е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииMIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
ПакетBulk
Статус на делActive
Тип на конекторPlug Housing
ТипFor Male Pins
Број на позиции39 (38 + 1 Quadrax)
Големина на школка - вметнете17-2
Големина на школка, MIL-
Тип на контактCrimp
Големина на контакт22D (38), 8 Quadrax (1)
Тип на монтирањеFree Hanging (In-Line)
Карактеристика на монтирање-
Тип на прицврстувањеThreaded
ОриентацијаB
Школка материјалStainless Steel
Заврши школкаNickel
Домување БојаSilver
Заштита од навлегување-
Рејтинг на запаливост на материјалот-
КарактеристикиCoupling Nut, Self Locking
ЗаштитенShielded
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена

Јави ми се

Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

TV06RQDZ-25-20PA-LC

Amphenol Aerospace Operations

Product

TV06DZ-17-73SC-LC

Amphenol Aerospace Operations

Product

TV06RL-25-43BD

Amphenol Aerospace Operations

Product

TV06DT-19-18AA

Amphenol Aerospace Operations

Product

TV06DT-9-98S-LC

Amphenol Aerospace Operations

Product

TV06RW-13-98PC-LC

Amphenol Aerospace Operations

Product

TV06RQS-25-7SC-LC

Amphenol Aerospace Operations

Product

TV06RQS-25-8P-LC

Amphenol Aerospace Operations

Product

TV06QDT-21-75SA-LC

Amphenol Aerospace Operations

Product

TV06RW-21-75PA-LC

Amphenol Aerospace Operations

Top