+1(337)-398-8111 Live-Chat
Weidmuller / 1877860000

1877860000

Број на дел од производителот: 1877860000
Производителот: Weidmuller
Дел од описот: TERM BLOCK HDR 7POS 90DEG 5.08MM
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Weidmuller 1877860000 е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииOmnimate SL
ПакетTape & Reel (TR)
Статус на делActive
ТипHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Број на позиции7
Позиции на ниво7
Број на нивоа1
Висина0.200" (5.08mm)
Ориентација на заглавието90°, Right Angle, Under Board
Вметнување на жица во приклучок-
Стил на прекинувањеSolder
Тип на монтирањеThrough Hole
Тековна - IEC27.5A
Напон - IEC400 V
Струја - UL18.5 A
Напон - UL300 V
Мерач или опсег на жица - AWG-
Мерач или опсег на жица - mm²-
БојаBlack
Работна температура-50°C ~ 100°C
Контакт Заврши ЗавршиTin
Карактеристики-
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $2.37379
  • 335: $2.26639
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

1877627

Phoenix Contact

Product

1877287

Phoenix Contact

Product

1877630

Phoenix Contact

Product

1877164

Phoenix Contact

Product

1877370000

Weidmuller

Product

1877080000

Weidmuller

Product

1877920000

Weidmuller

Product

1877760000

Weidmuller

Product

1877560000

Weidmuller

Product

1877180000

Weidmuller

Top