+1(337)-398-8111 Live-Chat
Samtec, Inc. / TW-10-09-G-D-183-157

TW-10-09-G-D-183-157

Број на дел од производителот: TW-10-09-G-D-183-157
Производителот: Samtec, Inc.
Дел од описот: CONN BRD STACK 2.00 20POS
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Samtec, Inc. TW-10-09-G-D-183-157 е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
СерииTW
ПакетBulk
Статус на делActive
Број на позиции20
Висина0.079" (2.00mm)
Број на редови2
Растојание меѓу редовите0.079" (2.00mm)
Должина - Општ игла0.456" (11.582mm)
Должина - пост (парење)0.116" (2.946mm)
Должина - Висина на оџакот0.183" (4.658mm)
Должина - опашка0.157" (3.988mm)
Тип на монтирањеThrough Hole
ПрестанокSolder
Контакт Заврши - Пост (Парење)Gold
Контактирајте ја дебелината на завршницата - пост (парење)20.0µin (0.51µm)
БојаBlack
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: 295

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена
  • 1: $3.79000
Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

TW-10-03-G-D-330-SM-A

Samtec, Inc.

Product

TW-10-08-L-D-510-105

Samtec, Inc.

Product

TW-10-06-L-D-430-SM-A-P-TR

Samtec, Inc.

Product

TW-10-03-T-D-285-100

Samtec, Inc.

Product

TW-10-02-G-D-160-120

Samtec, Inc.

Product

TW-10-08-T-D-400-158

Samtec, Inc.

Product

TW-10-03-G-D-136-160

Samtec, Inc.

Product

TW-10-03-L-D-280-125

Samtec, Inc.

Product

TW-10-05-L-D-341-100

Samtec, Inc.

Product

TW-10-05-L-D-250-150

Samtec, Inc.

Top