+1(337)-398-8111 Live-Chat
Torex Semiconductor Ltd. / XC6216D932MR-G

XC6216D932MR-G

Број на дел од производителот: XC6216D932MR-G
Производителот: Torex Semiconductor Ltd.
Дел од описот: IC REG LINEAR 9.3V 150MA SOT23
Статус без олово / статус RoHS: Без олово / усогласен со RoHS
Состојба на залиха: На залиха
Брод од: Hong Kong
Начин на испорака: DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
ЗАБЕЛЕШКА
Torex Semiconductor Ltd. XC6216D932MR-G е достапен на chipnets.com. Продаваме само нов и оригинален дел и нудиме 1 година гаранција. Ако сакате да дознаете повеќе за производите или да примените повеќе подобра цена, ве молиме контактирајте со нас кликнете на Онлајн разговор или испратете ни понуда.
Сите компоненти на Eelctronics ќе се пакуваат многу безбедно со ESD антистатичка заштита.

package

Спецификација
Тип Опис
Серии-
ПакетTape & Reel (TR)
Статус на делActive
Излезна конфигурацијаPositive
Тип на излезFixed
Број на регулатори1
Напон - Влез (максимум)28V
Напон - Излез (мин / фиксен)9.3V
Напон - Излез (максимум)-
Намалување на напон (максимум)0.95V @ 100mA
Струја - Излез150mA
Тековно - мирно (Iq)9 µA
Струја - Набавка (Макс)-
PSRR30dB (1kHz)
Контролни карактеристики-
Карактеристики на заштитатаOver Current, Over Temperature
Работна температура-40°C ~ 85°C (TA)
Тип на монтирањеSurface Mount
Пакет / случајTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Пакет со уреди за добавувачиSOT-23
ОПЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ

Статус на акции: Испраќање истиот ден

Минимум: 1

Квантитет Единечната цена лок. Цена

Цената не е достапна, ве молиме побарајте RFQ

Пресметка на товар

40 американски долари од FedEx.

Пристигнува за 3-5 дена

Експрес: (FEDEX, UPS, DHL, TNT) Бесплатна испорака на првите 0,5 кг за нарачки над 150 $, прекумерната тежина ќе се наплаќа посебно

Популарни модели
Product

XC6201P192MR-G

Torex Semiconductor Ltd.

Product

XC6203P442MR-G

Torex Semiconductor Ltd.

Product

XC6201P532MR-G

Torex Semiconductor Ltd.

Product

XC6204B48AMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

Product

XC6205F10AMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

Product

XC6204B562MR-G

Torex Semiconductor Ltd.

Product

XC6221B321GR-G

Torex Semiconductor Ltd.

Product

XC6221B282MR-G

Torex Semiconductor Ltd.

Product

XC6204B192MR-G

Torex Semiconductor Ltd.

Product

XC6204F512MR-G

Torex Semiconductor Ltd.

Top